Arrow
Arrow
Japoński rytuał masażu twarzy KOBIDO Therapy
Slider

Rozejście mięśnia prostego brzucha

Mięsień prosty brzucha odpowiada za zginanie tułowia, opuszczanie żeber oraz podciąganie miednicy. Jest mięśniem wydechowym i współpracuje z mięśniami krocza. Każda kobieta w ciąży doświadcza fizjologicznego rozluźnienia włókien kresy białej, która biegnie wzdłuż mięśnia prostego brzucha. Tuż po porodzie kresa wciąż pozostaje w bardzo słabym napięciu. Pogorszenie kształtu brzucha wynika z rozsunięcia się włókien mięśni prostych brzucha. Rozejście mięśnia prostego brzucha to nie tylko zaburzenie w samym mięśniu, lecz także deficyt lub nadmiar napięcia całej ściany brzucha, zły wzorzec oddechowy i postawa.

Dodatkowo u osób zmagających się z rozejściem mięśnia prostego brzucha mogą występować objawy takie jak: wzdęcia; nietrzymanie moczu; zaparcia; biegunka; hemoroidy; modyfikacja kształtu talii i odstające dolne żebra; bóle pleców; bóle w okolicy stawów krzyżowo-biodrowych; przepukliny.

Jak My możemy pomóc?

W trakcie wizyty Nasze doświadczone Panie Fizjoterapeutki przeprowadzą szczegółowy wywiad, wykonają badanie palpacyjne oraz USG kresy białej. Na podstawie diagnozy zostosują terapię manualną, zalecą odpowiednie ćwiczenia do wykonywania w domu oraz opowiedzą o tym, jak zmienić złe nawyki posturalne.

W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą.

Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe w Niepołomicach